Celý proces, od vaší objednávky až po doručení závěrečné zprávy, probíhá v následujících bodech:

Objednávka

Pokud chcete, abychom otestovali váš web, ze všeho nejdříve byste si měli službu objednat. Podrobnosti o objednávce naleznete na samostatné stránce Objednávka . Test začne až poté, co vám CZ.NIC, z. s. p. o. objednávku potvrdí.

Automatický sken

Proběhne nejdříve pět pracovních dní poté, co potvrdíme vaší objednávku (dojde k uzavření smlouvy). Termín skenu je závislý na pořadí objednávek. O termínu budete vopřed informování e-mailovou zprávou. Používáme nekomerční, komerční i vlastní nástroje. Skenery se standardně chovají nedestruktivně. O testováni by však měla byt informována osoba odpovědná za chod stránek.

Rychlý ruční test a interpretace výsledků

Provádí člověk a tak minimalizuje falešná pozitiva automatických testů. Objevuje taky bezpečnostní chyby, které skener neobjeví. Ačkoliv automatické skeny objeví značné množství slabých míst a velmi testerovi usnadní práci, stále platí, že značné množství práce odvede zkušený tester.

Závěrečná zpráva

Odkaz na závěrečnou zprávu Vám bude doručen na e-mail, který byl uveden ve vaší objednávce. Ve zprávě obdržíte následující informace: